Babička D R S Ň A Č K A – divadelní představení

Žáci 4. A se v pondělí dne 16. 10. oblékli do slavnostního a meziměstským spojem odjeli do Opavy, kde na ně čekalo „malé národní divadlo – Slezské divadlo Opava“ a činohra s muzikálními prvky.

Jedenáctiletý Ben má rodiče posedlé tancem. Každý pátek proto musí jezdit ke své babičce, protože rodiče chodí za svou zábavou. Ben je k smrti otrávený, zase má trávit víkend u babičky. „Vždyť je s ní nuda! Se všema starýma je nuda. Telka jí nefunguje, pořád chce jenom hrát scrabble a smrdí kapustou! "Myslí si, že babička je nudná podivínka. Ovšem jen do té doby, než babička začne vyprávět o svém opravdickém životě, který je plný dobrodružství.

Ben netuší, že babička byla kdysi proslulou lupičkou šperků.

Příběh o předsudcích a toleranci, o překvapivých odhaleních o jedné šílené loupeži korunovačních klenotů.

Zasmáli jsme se, zamysleli se nad koloběhem života, rodinou, přátelstvím. Někteří v závěrečné scéně uronili i slzu. Věřím, že žáci pochopili, že každá chvilka s milým člověkem je vzácná. „Jdi za svým snem!“ - říkala babička DRSŇAČKA svému vnukovi.

Po představení jsme si osladili život zmrzlinou a hurá na autobus zpět do Bruntálu.